Je kent het vast en zeker wel. Hoewel je eigenlijk iets zou moeten doen, kun je een reden bedenken om het niet te doen. Bekende voorbeelden zijn sporten, een vervelend klusje afmaken of naar de tandarts gaan. Diep van binnen weet je dat het beter is om over de drempel te stappen, maar toch doe je het niet. Is dat erg? Meestal niet. Is het vervelend? Vaak wel. Dit artikel gaat je een stukje op weg helpen, door vijf bekende excuses met evenveel oplossingen voor te schotelen.
Er is niks mis met mijn tanden
Naar de tandarts gaan vindt niemand leuk. Het is altijd weer spannend of ze iets vinden en hoe de behandeling gaat aanvoelen. Een veelgehoord excuus is dan ook dat er ‘niks mis is met mijn tanden’. Vrij vertaald betekent dit vaak: ‘ik ben bang voor de tandarts’. En daarin ben je zeker niet de enige. Nu is het in het geval van de tandarts wel belangrijk dat je gaat. Kleine ontstekingen in je gebit of tandvlees kunnen grote gevolgen hebben voor je algehele gezondheid. Ook als je het eng vindt om naar de tandarts te gaan, zijn er genoeg oplossingen, door het hele land. Mensen uit Noord-Brabant kunnen bijvoorbeeld naar een angsttandarts bij Eindhoven. Er wordt uitvoerig de tijd voor je genomen, en uiteraard voor je angsten.
Ik voel me niet fit genoeg om te sporten
Of je nu een professionele atleet bent of iemand die eens per week een half uur wandelt, iedereen heeft momenten waarop er even geen motivatie is. En dan is er altijd wel een excuus te vinden, zoals dat je je niet fit voelt. Juist dan helpt het om te gaan sporten. Bij koorts doe je dat natuurlijk niet, maar met een lichte verkoudheid, hoofdpijn of stress is rustig sporten alleen maar goed. Na afloop voel je je meteen fitter.
Morgen ga ik beginnen
Op zich is het bovenstaande een prima voornemen, maar wanneer is morgen? In de praktijk is het altijd wel een keer morgen, met als gevolg dat je goede voornemen alleen maar wordt opgeschoven. In dit geval is er maar één ding mogelijk: streng zijn voor jezelf. Alleen dan slaag je erin om daadwerkelijk te starten.
Deze baan is ook niet verkeerd
Vraag 100 mensen of ze een andere baan willen en de meerderheid zal hier op zijn minst voor openstaan. Alleen is het spannend om zekerheid op te geven en je in een nieuw avontuur te storten. Denk in dit geval aan jezelf als 67-jarige. Ben je tevreden als je terugkijkt op je werkende carrière? Is het antwoord ‘nee’, dan ga je vandaag nog solliciteren.
Ik ben hier niet goed in
So what? Of het nu om sporten, werken, praten of wat dan ook gaat; hoe goed of slecht anderen ergens in zijn, kan je toch niet veranderen. Focus je daarom op jezelf en doe wat je leuk vindt. Het gaat om jouw plezier en voldoening, niet om wat anderen vinden.






